Lava

Ch.Pl.Wet.

Lintanorie LIQUID FIRE

BH, PT3, OB3, R3 – RallyCh, A0

Zw. PP Obedience 2015 w kl. 2


 

ur. 4.03.2010

 

 

Lava, Lavik, Lavutek… córeczka Asti, z jej jedynego miotu. Przy Laviku trudno się nie uśmiechać, ma w sobie tyle radości życia. To takie słoneczko i śmiesznotka. Wyobrażam sobie, że gdyby była dziewczynką, pewnie latałaby nieco umorusana, nie przejmując się rozdartą sukienką i strupami na kolanach. Podbiegałaby nagle do mamy, by sprzedać jej uścisk i całusa i z radością sprezentować zebrane polne kwiatki a potem dalej biec do swoich spraw. No cóż, w swym psim wcieleniu Lava z wielką dumą i radością wręcza nam, jak również gościom, kapcie (moje uwielbia podawać razem, opracowała nawet specjalną technikę ich składania!), jak również wszelkie inne, „upadłe” przedmioty (np. recepturkę) – robi to spontanicznie, nasza rola ograniczyła się do „socjalnego” wzmacniania jej naturalnych zachowań. Jeśli chodzi o całusy, to nie odbiega wiele od „wersji ludzkiej”, poza tym, że są to zwykle całusy prosto w usta z języczkiem. ;)

Na co dzień Lava jest bardzo spokojna, spokojniejsza nawet od Asti, pod warunkiem, że nie wychodzi na spacer razem z Asti albo Suvi, bo wtedy to jest istne szaleństwo… ;) Oczywiście ma swoje szalone chwile. Bywa nieśmiała, ale nadrabia to swoim pozytywnym, radosnym usposobieniem.

W przeciwieństwie do matki (szczególnie za jej młodych lat, bo teraz z tym lepiej) jest bardzo żarta i – podobnie jak ciotka Choco – kradnie jedzenie (co w pewnym sensie poczytuję za zaletę ;))

Z Lavikiem trenowałyśmy przede wszystkim agility, niestety, w wieku dwóch lat, po intensywnym obozie treningowym, ujawniała się u niej dyskopatia. Na szczęście teraz Lavutek czuje się świetnie, dokazuje jak wcześniej, ale na wszelki wypadek agility odpuściłam.  Lava zdała egzamin PT2 i uzyskała najwyższy tytuł w rally-obedience, czyli R3 i równocześnie Rally Championship. Lavik jest też pierwszym aussikiem w Polsce startującym w klasie 3 obedience! Lava ma w sobie ten błysk i szybkość, którego w obi nieco brakuje Asti. Poza tym była raz na seminarium pasterskim z Maartenem Walterem, jednak ponieważ nie mamy możliwości regularnie trenować pasienia, nie kontynuujemy ćwiczeń.

 

Dane Lavy:

 

Ur. 4.03.2010
Biodra: A/A
Łokcie: 0/0
Oczy: wolne od chorób gen. (ostatnie bad. 27.04.2010)
prcd-PRA: N/M (nosicielka mutacji – z rodowodu)
HSF4: N/N (wolna od mutacji – z rodowodu)
MDR1: +/-
Ogon: naturalnie bezogoniasta
Zgryz cęgowy, uzębienie kompletne (wybity jeden górny I1)
Szkolenie: BH, Obedience kl. 3 (pierwszy aussie w Polsce startujący w kl. 3), Pies Towarzyszący 2. stopnia, Rally-o Championship (R3), uprawiała agility (A0), Zw. PP Obedience 2015 w kl. 2

Inne: dyskopatia (jeden epizod w wieku 2 l. po obozie agility, obecnie bezobjawowa)

Wysterylizowana

 

 

Rodowód (ze zdjęciami)

Rodzina

Jak Lava rosła

Wyniki sportowe

Filmiki:

Lava otwiera drzwi ;)

Przeciąganie liny

Trening agility – szczeniaczkowo

więcej na podstronie „Wyniki sportowe”

 

20160402_obi118

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Basia Kaczmarczyk

 

 

 

 

« wstecz