Nowości 2009

10.11. Choco kończy dziś 11 lat! Bądź z nami jak najdłużej kochana Chokulinko!

 

 

7.11. Dostałam filmik z sobotniego jumpingu Asti z ostatnich zawodów. Link w dziale filmy.

 

12.10. We wrześniu byłyśmy na I Zlocie Owczarków Australijskich, na który zjechało się 15 aussików. Było bardzo miło, szkoda, że tak krótko. Natomiast w weekend 3-4.10. brałyśmy udział w zawodach agility po kilkumiesięcznej przerwie. Na tych zawodach Choco oficjalnie zakończyła karierę po raz ostatni startując w egzaminach, a dzięki temu, że była taka możliwość, zamiast do openów zgłosiłam ją do klasy weteranów (nie wykluczam startów, jeśli gdzieś jeszcze będzie klasa weteranów). Pierwszego dnia Chocunia wygrała wszystko w weteranach, drugiego dnia wygrała jumping, bo na agility wessał ją tunel ;-) Asti bardzo ładnie biegała na jumpingach, choć złapała trochę błędów, na agility szło nam gorzej (m.in. znowu dawno nie ćwiczyłyśmy palisady). Wstawiłam link do filmiku ze sztafety charytatywnej na rzecz schroniska w Celestynowie. Niestety nie mam innych filmików.
Poza tym w galerii dwa nowe albumy: druga część z agility z zeszłego roku i zdjęcia dziewczyn by Marta N.

 

30.08. Dostałyśmy filmik z zawodów obedience 15.08.09. (Asti)

 

27.08. Serdeczne gratulacje dla ojca Asti, Camdena, za uzyskanie tytułu Hall of Fame Sire!

 

22.08. Dodane zdjęcia w działach: „O mnie”, „Jak Asti rośnie” i „Plany hodowlane”

 

17.08. Weekend pod znakiem obedience. W sobotę Asti w zerówce – 98 pkt., ocena doskonała. W niedzielę Mistrzostwa Polski Obedience, debiut Choco w klasie 2 po długiej przerwie w obi. I….
Choco zostaje Mistrzem Polski Obedience 2009 kl. 2!!!
Zapraszam też do oglądania pięknych zdjęć Asti i Rivy autorstwa Hansu Laitali. Dziękuję za wspaniałe foty, Hansu! :-)

 

Choco ze zwycięzcami klas 1 (bc Opos) i 3 (airedale Ludwik)

 

11.08. Wspaniałe wieści z Finlandii – na zawodach pasterskich ASCA Riva uzyskał tytuły: Advanced Trial Dog – sheep, Open Trial Dog – ducks, Started Trial Dog – cattle – ogromne gratulacje Mari i Riva!!! :-)

 

29.07. Niestety Asti nie jest w ciąży. Ale nasze plany hodowalne nie zmieniają się – przekonałam się na żywo, iż Riva jest tak wspaniałym psem, że spróbujemy jeszcze raz przy nastepnej cieczce!
Niedawno Riva zdał pierwszy egzamin z tropienia uzyskując tytuł JK1 – gratulacje Mari i Riva! :-)

 

23.07. Po baaaardzo długim czasie nareszcie zaktualizowałam dział o umaszczeniach aussie – polecam! :-)

 

13.07. Wczoraj wystawiałam Asti w Warszawie. Zgłoszonych było 10 aussików, z czego pokazało się 9, w tym aż cztery Myriadki! (To rzadka okazja, bo nasze „versiki” nie są częstymi bywalcami wystaw ;-)) Poszło bardzo ładnie, Asti dostała res.CACIB, a CACIB pozostał w rodzinie, bo zdobyła go śliczna siostra Asti, Miriam – gratulacje! :-)

 

4.07. Prawie dwa miesiące mineły od ostatniej aktualizacji. Dużo się przez ten czas działo. Byłyśmy na zawodach agility w Bydgoszczy i Kozienicach. Majowe zawody w Bydgoszczy – nareszcie na trawie! Biegało nam się bardzo dobrze, nie ma porównania do tej okropnej wykładziny ;-) I, co najlepsze, Asti pięknie robiła strefy, szczególnie na palisadzie, która była naszą największą bolączką! Niestety łapała karne, ale za to w sobotnim jumpingu miała najlepszy czas ze wszystkich kategorii i tym samym był to czas referencyjny do kwalifikacji na MŚ (ech, zawsze wiedziałam, że mam zdolną dziewczynkę, tylko wciąż za mało trenujemy, żebym umiała to wykorzystać :-( ). Choco na tych zawodach 3. w sobotnim A3 i 4. (z czystymi przebiegami) na 35 zawodników w klasyfikacji łącznej Open w niedzielę (taaaak, ta wspaniała czwarta lokata… ;-))
W czerwcu zaś największe dotąd zawody agility w Polsce – Puchar Ras. Przyznam, że jednak osobiście nie odpowiada mi atmosfera tak wielkich zawodów – pośpiech, stres czy zdąży się wystartować na danym ringu (były 3). Jednak wolę nasze „tradycyjne” zawody z jednym ringiem. Fajnie było oczywiście zobaczyć wielu różnych zawodników z innych krajów, w tym na żywo poznać Juno (SenTikki Duran Duran, dalszy kuzyn Choco, mieszkający na Łotwie). Oczywiście żadnych specjalnych osiągnięć się nie spodziewaliśmy (te wszystkie rosyjskie bordery z A3… ;-D). Natomiast bardzo ładnie poszedł nam finałowy bieg – sztafeta par, w którym Choco i Juno pobiegli na czysto i wywalczyli 5. lokatę na 13 finałowych par.
Niedługo potem poleciałyśmy z Asti do Finlandii. Niestety nie wszystko przebiegło zgodnie z zamierzeniami, dlatego szanse na szczenięta nie są duże. Poza tym jednak spędziłyśmy tam dwa cudowne tygodnie. Mari, Sari, Sande, Majko – dziękuję Wam jeszcze raz za wszystko – jesteście wspaniali! :-)))

 

Asti i Riva

 

8.05. Tydzień temu, 1. maja, zadebiutowałyśmy z Asti w obedience. Jestem bardzo dumna ze swojej dziewczynki, przez cały czas utrzymywała przepiękny kontakt. W galerii album ze zdjęciami z tych zawodów. Ponadto sporo nowych zdjęć w dziale „Rodzeństwo Asti”, nowe zdjęcie w dziale ” Jak Asti rośnie”, aktualizacje linków i link do filmiku z zawodów agility w Białymstoku.

 

29.04. Poświąteczny weekend również był pod znakiem zawodów agility, tym razem w Białymstoku. Z Asti nadal poprawiamy strefy… natomiast Choco miała dwa ładne przebiegi w Open Agility – drugiego dnia starsza pani załapała się nawet na 3. lokatę w konkurencji 34 psów :-)
Ostatni weekend to z kolei trening agility w Krakowie, który miałam przyjemność prowadzić a przy okazji także trochę pobiegać z Asti – w tym na długo nie trenowanej palisadzie ;-) Obawiam się, że nadal jest to zdecydowanie za mało kontaktu z palisadą dla utrwalenia stref, ale lepsze to niż nic…

 

15.04. Dwa przedświąteczne weekendy spędziłyśmy na zawodach agility. Niestety, przez całą zimę nie trenowałyśmy :-( Zapomniałam chyba jak się biega z psami. A Asti znowu zaczęła fruwać nad strefami, zwłaszcza na palisadzie, której w tej chwili w ogóle nie mamy w klubie. Tak więc nasze najlepsze wyniki tym razem to 4. miejsce Asti w sobotnim Jumpingu we Włocławku i 4. miejsce Choco w niedzielnym Open Agility w Czeladzi.
Wstawiłam dwa filmiki z Włocławka oraz album ze zdjęciami dziewczyn w ruchu z Czeladzi – Marysiu, jeszcze raz pięknie dziękuję za zdjęcia!

 

14.03. Nowe zdjęcie na stronie głównej i nowy baner:

 

 

5.03. Asti wolna od mutacji w genie HSF4 znacznie zwiększającej ryzyko zapadnięcia na najpopularniejszy u aussie typ zaćmy! Ponieważ Riva także jest wolny, to znaczy, że szczeniaczki będą wolne z rodowodu :-)

 

23.02. Nowe zdjęcia w dziale rodzeństwo Asti

 

21.02. Zimowe zdjęcie na stronie głównej

 

11.02. Asti była dziś na badaniu oczu i wszystko jest w jak najlepszym porządku! :-)
Wstawiłam na stronę skany certyfikatów badań oczu obu dziewczyn.

 

2.02. Galeria z urodzinowego spaceru Szansy i Choco w listopadzie

 

28.01. Zapomniałam napisać, że Riva został także przebadany na oczy i wszystko jest w porządku.
A w dziale Rodzeństwo Asti trochę nowych zdjęć.

 

26.01. Dobre nowiny! Oboje rodzice Rivy są wolni od mutacji w genie HSF4, znacznie zwiększającej ryzyko wystąpienia najpopularniejszego u aussie typu zaćmy. Co oznacza, że Riva także jest od niej wolny :-)

 

13.01. Nowe zdjęcie Choco na jej stronie i Asti w dziale „Jak Asti rośnie”

 

4.01. Nowe półrodzeństwo Asti i troszkę aktualizacji w linkach.

 

 

 

 

 


 

Archiwum nowości

 

2006 // 2007 // 2008 // 2009 // 2010 // 2011

2012 // 2013 // 2014 // 2015 // 2016 // 2017

2018// 2019