Nowości 2008

18.12. Album z tegorocznego Pikniku Agility w galerii.
Dopiero niedawno dostałyśmy pewne zdjęcie z lipca zeszłego roku. Ech, łezka się w oku kręci…

 

Jinx, Mira, Uma & Asti

 

6.12. Filmik z chocowego jumpingu open z Łącka :-)

 

28.11. Nowe zdjęcia półbraciszka Raya i trochę aktualizacji w dziale Rodzeństwo Asti i linkach oraz nowe filmiki ze sztuczkami :-)

 

26.11. Nowa agilitowa galeria

 

24.11. W weekend byłyśmy na zawodach agility w Łącku.
Asti zdobyła swój pierwszy wpis do A2 z 2. lokatą!

 

2.11. Nareszcie obiecana galeria z wakacji :-) i trochę aktualizacji w dziale Rodzeństwo Asti

 

 

29.10. Parę starszych i nowszych filmików oraz trochę nowych linków.

 

26.10. Nowa galeria – Jesienny spacer

 

22.10. Dwa ostatnie weekendy spędziłyśmy na zawodach agility: 11-12.10. w Warszawie – bardzo duże zawody, ponad 120 zgłoszeń; 18-19.10 w Płocku – znacznie mniejsze, tylko ponad 50 zgłoszeń. Jedne i drugie świetnie zorganizowane, na jednych i drugich bardzo miłe do biegania torki – ach, takie weekendy to mogłabym mieć co tydzień ;-) niestety u nas w Polsce to na razie niewykonalne (ale i tak mamy już kilkanaście zawodów oficjalnych w roku, gdy jeszcze parę lat temu były… trzy). Cieszy bardzo, że nareszcie ten sport zaczyna się dynamicznie rozwijać.
W Warszawie Asti pierwszego dnia biegała ze mną, drugiego dnia z Niuką. Bez osiągnięć (ale prawie nie trenowałyśmy ostatnio), choć jumping z pierwszego dnia byłby czysty, gdyby nie 5 pkt. karnych.
Osiągnięcia w Warszawie: Choco w sobotę 2. w A3. Drugiego dnia natomiast trzy razy… czwarta: w J3 (pierwszy raz w Polsce jumpingi w kategoriach), w Open Jumping i w klasyfikacji łącznej Open.
Odbiłyśmy sobie w Płocku: w sobotę Choco druga we wszystkim możliwym: A3, Open Jumping, Open Agility i Open łącznie. Natomiast w niedzielę Asti wygrywa Open Agility oraz zajmuje 3. miejsce w Open łącznie (oba dni biegała ze mną). Oj, ale musimy popracować jeszcze nad strefami i robieniem slalomu do końca…

 

 

15.09. Weekend na zawodach agility w Kozienicach. Pierwszego dnia biegałam jak lebiega ;-) Miłą niespodzianką na koniec okazało się 3. miejsce Choco w podsumowaniu Radom Cup 2008 :-) oraz – już bardziej spodziewane – 2. miejsce naszej drużyny United Colors of Fury w podsumowaniu Radom Cup. W składzie drużyny między innymi Choco i Asti.
W niedzielę Asti po raz pierwszy biegała na zawodach z moją koleżanką klubową i zarazem instruktorką, Niuką :-) Poszło im bardzo ładnie, pomijając niektóre elementy wymagające dopracowania ;-), Asti biegała bardzo szybko, skupiona, bardzo ciasno skręcała, pięknie reagowała na sygnały Niuki. Jestem z Was obu dumna, dziewczyny! :-) Nie znaczy to, że ja już z Asti w ogóle biegać nie będę, ale jednak po tej parze spodziewam się dużo :-).
W niedzielę w końcu jakoś się ogarnęłam na Openy i z Choco wybiegałyśmy 3. miejsce w Agility Open. W jumpingu też byłoby ładnie, gdyby nie moja chwila nieuwagi, która zaowocowała „zgubieniem” psa i odmową oraz dużą stratą czasu; w efekcie w łącznej wylądowałyśmy na 6. lokacie (na 30 psów). Choco dostała też nagrodę dla najstarszego psa zawodów :-)
A poza tym doszły nas nowe wieści z Finlandii: Riva zdał egzamin ratowniczy drugiego stopnia – HK2 – z drugą lokatą. Gratulacje Mari i Riva!!!

 

11.09. W sobotę startowałyśmy w SuperMinidistance podczas Dog Chow Disc Cup w Warszawie. W niedzielę Asti wzięła udział w zabawowej konkurencji skoku wzwyż sędziowanej przez Mistrza Olimpijskiego Jacka Wszołę. Bez problemu zaliczyła skok 80 cm, ale na 90 cm poległa ;-) Myślę, że mogłaby swobodnie skoczyć więcej, ale nigdy tego nie ćwiczyła, więc była lekko zaskoczona taką wysokością ;-)
Poza tym w oba dni dzielnie dopingowałyśmy inne startujące australijczyki, w tym siostrę Asti Umę i niesamowitego Lexusa, jak również Chuckie z Czech, Idę i Su. Ostatecznie Uma i Lexus zajęli 2. i 3. miejsce w finale krajowym Open Frisbee! Brawo!!!
W sobotę odbyło się też spotkanie aussików – na Polu Mokotowskim jednego dnia było ich aż 19! Równocześnie na jednym zdjęciu udało się zgromadzić 12. Zdjęcia na forum aussie.

 

 

5.09. Dodałam trzecią galerię agilitową z zeszłego roku

 

29.08. W lipcu „narzeczony” Asti spełnił warunki do tytułu Open Trial Dog sheep i Started Trial Dog ducks. Gratulacje Mari i Riva! :-)
W sierpniu byłyśmy z Asti na wystawie w Sopocie. Relacja w dziale wystawy.
Byłyśmy też z obiema dziewczynami na klubowym obozie agility, gdzie między innymi dziewczyny uskuteczniały skoki do wody z pomostu. Wakacyjna galeria później a na razie przedsmaczek ;-)

 

Dock dog ;-) (fot. Aneta Trzcińska)

 

26.07. Z tego wszystkiego zapomniałam napisać o badaniu oczu Choco. 24. czerwca CHOCO była na badaniu u Jacka Garncarza, który NIE STWIERDZIŁ ŻADNYCH CHORÓB OD PODŁOŻU GENETYCZNYM :-) a jedynie lekkie stwardnienie soczewki typowe dla starszych psów.
Dobre wiadomości dotyczące zdrowia także w rodzinie Asti. OJCIEC ASTI, Camden, jest WOLNY od mutacji w genie HSF4, kilkanaście razy podnoszącej ryzyko zapadnięcia na najpopularniejszy typ zaćmy dziedzicznej u aussie. Wolna od mutacji jest także ciotka Asti, Jamie, miotowa siostra matki. Po jednej kopii zmutowanego genu ma niestety matka i siostra miotowa Choco. Inna sprawa, że większość psów z tą mutacją zapada na zaćmę bardzo późno i w łagodnej postaci – np. Riga miała 9 lat a Senga 11. Niestety, niektóre psy mają mniej szczęścia i ślepną wcześnie. Najwyraźniej działają tu dodatkowe geny, ale gen HSF4 jest tzw. genem głównym, dlatego mimo wszystko warto robić to badanie.
W każdym razie w tej chwili wiemy przynajmniej tyle, że Asti i jej rodzeństwo napewno mają co najmniej jedną normalną kopię genu od ojca.
Poza tym ciut aktualizacji w dawno nie ruszanych linkach ;-)

 

20.07. Więcej informacji o moich planach hodowlanych :-)
Trochę aktualizacji też w dziale Rodzeństwo Asti.
A przez te 1,5 miesiąca trochę się działo: byłyśmy na kilku zawodach agility, jak również na obozie agilitowym z czeskim trenerem Antoninem Grygarem.
Ważniejsze wyniki:
Na zawodach w Łodzi Choco 3. w Jumpingu For Fun!
Na Pikniku Agility Choco pierwszego dnia 3. w Open Agility + Jumping (i 3. w samym Open Agility)!
Choco wygrywa też Radom Cup II!!!
Ponadto w Radomiu Choco 2. w Open Agility a Asti 3. w Open Jumping!
Na Pucharze Polski w Białymstoku Choco 3. w Open Agility + Jumping w sobotę i 3. w Open Jumping w niedzielę!
Jak widać z Choco lepiej nam się wiedzie niż z Astką, ale moja szybka Asti stanowi dla mnie większe wyzwanie i wiele się jeszcze musimy razem nauczyć – a szczególnie ja ;o)
A teraz aż do września mamy przerwę w zawodach agility, ale bynajmniej nie w treningach ;-)

 

Moja stara agilitowa wyga ;o) (fot. Anna Skaja)

 

1.05. Po długich rozważaniach różnych nazw, pod koniec zeszłego roku zdecydowałam się złożyć wniosek o rejestrację przydomka hodowlanego i, po zapowiadanych trzech miesiącach oczekiwania, otrzymałam potwierdzenie rejestracji. Przydomek brzmi Lintanorie a co to znaczy można przeczytać w nowym dziale. W związku z tym zdecydowałam się też oficjalnie napisać o swoich planach hodowlanych.
Poza tym troszkę się zmieniło: Po pierwsze zrezygnowałam z pasienia, ponieważ mogłam trenować tylko baaardzo sporadycznie, co moim zdaniem mijało się z celem. Po drugie, od początku kwietnia przeniosłam się do innego klubu agility, w którym mam możliwości częstszych treningów. Jak widać ostatecznie koncentruję się na moim ulubionym sporcie, czyli agility :-)
W ostatni weekend byłyśmy na zawodach agility w Kozienicach. Wyniki i krótka relacja w dziale agility.
Poza tym trochę nowych zdjęć na podstronkach dziewczyn, mojej i w galerii „Jak Asti rośnie” i nowe zdjęcia rodzeństwa Asti: Miriam, Malcolma, Umy i Idy.
Zaktualizowałam też trochę dział Zdrowie rasy.

 

Świrek w Kozienicach ;-) (fot. Wanda Krawczuk)

 

1.03. Nareszcie aktualizacja ;-)
W lutym znowu byłyśmy z Choco na zawodach agility w Łącku – tym razem bez specjalnych sukcesów, ale i tak się świetnie bawiłyśmy :-) Wyniki w dziale agility.
Asti tym razem nie pojechała, bo najpierw wymaga ponownego przepracowania stref – nakręcona po prostu nad nimi fruwa…
Poza tym dodałam zdjęcie jednego z ostatnich półbraciszków Asti :-)

 

 

1.01. Przy Nowym Roku zrobiłam wreszcie galerię z naszej letniej wyprawy na Górę Piachu ;-)
Poza tym zaktualizowane linki z rodziną Choco i Asti oraz nowe astikowe półrodzeństwo :-)

 

 

 

 

 

 


 

Archiwum nowości

 

2006 // 2007 // 2008 // 2009 // 2010 // 2011

2012 // 2013 // 2014 // 2015 // 2016 // 2017

2018// 2019